O nás

Dětský pěvecký sbor Paleček

Pěvecký sbor Paleček působí v ZUŠ Ratibořická Praha 20. Jméno dostal podle již zaniklého rybníčku, který se v Horních Počernicích nacházel. Sbor má kolem 35 členů, zpívají zde děti ve věku 10-18 let. Do Palečku děti postupují z přípravného sboru Malíček. Každý rok absolvují řadu veřejných koncertů a vystoupení k nejrůznějším příležitostem. V létě společně jezdíme na týdenní soustředění. Na zkouškách i na soustředěních se intenzivně věnujeme zvládnutí správné pěvecké techniky, protože ve sboru záleží na každém jednotlivém zpěvákovi.

Zúčastňujeme se sborových festivalů a soutěží, např. Zahrada písní.

Zpívali jsme v Milovicích na akci Děti dětem, na podporu dětských domovů.  Na festivalu Nymburské dny B. M. Černohorského. V roce 2017 jsme měli možnost natáčet dvě písně na CD jazzové klavíristky Kristiny Bárta s názvem Emma 22 a účinkovat ve videoklipu písně “Bráním se dojetí“ s Janem Cinou. Nahrávali jsme píseň – Teče voděnka, z nového zpěvníku s kapelou Čechomor.

 Stálou korepetitorkou je Martina Hudáčeková.


Mgr. Šárka Mistrová

Šárka Mistrová je zpěvačka, sbormistryně, klavíristka a učitelka sólového zpěvu.

Po maturitě na gymnáziu, absolvovala obor Sólový zpěv na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jany Hamplové a obor Sbormistrovství – hudební výchova na Pedagogické fakultě UK v Praze ve třídě prof. Jiřího Koláře a Ivany Štíbrové.

Působila jako externí členka sboru Státní opery Praha a Pražského filharmonického sboru. Jako sólistka účinkovala např. v těchto  dílech: A. Dvořák – Stabat Mater, G. Rossini: Malá slavnostní mše, W.A. Mozart: Requiem, Korunovační mše, G. F. Handel: Mesiáš a dalších.

10 let byla klavíristkou v Dětském pěveckém sboru Svítání Praha, který v roce 2003/2004 vedla i jako sbormistryně.

V současné době působí v ZUŠ Horní Počernice, kde vede přípravné sbory Malíček I a II, koncertní sbor Paleček a intenzivně se věnuje jako pedagog svým žákům sólového zpěvu.

 

 

 

Comments are closed.