o nás

Dětský pěvecký sbor Paleček

Pěvecký sbor Paleček působí v Zuš – Ratibořická, v Praze 9. Jméno dostal podle již zaniklého rybníčku, který se v Horních Počernicích nacházel. Sbor má 35 členů, zpívají zde děti ve věku 9-16 let. Do Palečku děti postupují z přípravného sboru Malíček. Každý rok absolvují řadu veřejných koncertů a vystoupení k nejrůznějším příležitostem. V létě společně jezdíme na týdenní soustředění. Na zkouškách i na soustředěních se intenzivně věnujeme zvládnutí správné pěvecké techniky, neboť jak dobře umí zazpívat každý jednotlivec ve sboru, tak dobře zní i celý sbor. 

Zúčastňujeme se sborových festivalů a soutěží, např. soutěže Zahrada písní, kde se nám podařilo získat dvakrát zlaté pásmo. V roce 2017 jsme si vyzpívali zlaté pásmo v krajském kole přehlídky dětských pěveckých sborů a postup na Celostátní přehlídku v Uničově.

Zpívali jsme v Milovicích na akci Děti dětem, na podporu dětských domovů, nebo na festivalu Nymburské dny B. M. Černohorského. V roce 2017 jsme měli možnost natáčet dvě písně na CD jazzové klavíristky Kristiny Bárta s názvem Emma 22 a účinkovat ve videoklipu písně “Bráním se dojetí“ s Janem Cinou.

Největším úspěchem Palečku je titul absolutního vítěze v soutěži dětských pěveckých sborů Porta musicae 2018 v Novém Jičíně a na jaře roku 2019 zisk zlatého pásma v kategorii velké sbory a zlatého pásma v kategorii komorní sbory do 21 členů v celostátním kole soutěže ZUŠ v Litomyšli. Stálou korepetitorkou je Martina Hudáčeková.


Mgr. Šárka Mistrová

je zpěvačka, sbormistryně, klavíristka a učitelka sólového zpěvu.

Po maturitě na gymnáziu, absolvovala obor Sólový zpěv na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Jany Hamplové a obor Sbormistrovství – hudební výchova na Pedagogické fakultě UK v Praze ve třídě prof. Jiřího Koláře a Ivany Štíbrové.

Působila jako externí členka sboru Státní opery Praha a Pražského filharmonického sboru. Jako sólistka účinkovala např. v těchto  dílech: A. Dvořák – Stabat Mater, G. Rossini: Malá slavnostní mše, W.A. Mozart: Requiem, Korunovační mše, G. F. Handel: Mesiáš a dalších.

10 let byla klavíristkou v Dětském pěveckém sboru Svítání Praha, který v roce 2003/2004 vedla i jako sbormistryně.

V současné působí v Zuš – Horní Počernice, kde vede přípravné sbory Malíček I a II, koncertní sbor Paleček a intenzivně se věnuje jako pedagog svým žákům sólového zpěvu.

 

 

 

Comments are closed.